{{ctrl.notification}}
آیا شما یک جهانگرد واقعی هستید

شما یک جهانگرد واقعی هستید اگر ...

دوست دارید از محدوده ی آسایش خود قدمی به بیرون گذاشته و دست به ماجراجویی بزنید؟ صدایی در گوشه ی ذهنتان شما را به کاوش در گوشه گوشه ی زمین فرا می خواند؟ علاقمند به تجربه ی موقعیت های فرهنگی عجیب و مشاهده ی مناظر نفس گیر هستید؟ پاسخ مثبت به هر کدام از این سوال ها بدین معناست که شما در مسیر تبدیل شدن به یک گردشگر واقعی می باشید، اما اگر مواردی که در ادامه می آیند در مورد شما صدق می کنند شکی نیست که شما یک گردشگر واقعی هستید!

آیا تا به حال سفری شبانه با اتوبوس، قطار یا هواپیما داشته اید؟

دسترسی به برخی از هیجان انگیزترین و زیباترین نقاط موجود روی کره زمین کار آسانی نیست. به همین دلیل سفرهای شبانه گاهی اوقات بهترین و در واقع تنها راه دسترسی به این مقاصد هستند. یک گردشگر واقعی از سپری کردن شب در مسیر رسیدن به مقصد، حتی اگر به معنای گذراندن یکی از سخت ترین خواب های شبانه (یا تلاش برای خوابیدن) باشد ترسی به دل خود راه نمی دهد.

روی مرز یک کشور راه رفته اید؟

گذر بین کشورها از طریق حمل و نقل هوایی خیلی تفاوت دارد با زمانی که شما با پای خود از یک مرز عبور می کنید به خصوص اگر صحبت در مورد کشورهای در حال توسعه باشد. در چنین حالتی عبور از مرز مستلزم صبر و حوصله ی فراوان است؛ هیاهو، شلوغی و راننده تاکسی های که با وعده ی راهنمایی شما را به سمت اتومبیل خود راهنمایی می کنند، تنها یک گردشگر واقعی می داند که تمام اینها بخشی از ماجراجویی سفر هستند.

تنها سفر کرده اید؟

یک گردشگر واقعی به دلیل اینکه همپایی برای سفر ندارد از سفر خود چشم پوشی نمی کند یا با این قصد که در مقصد مورد نظر قرار است فردی یا گروهی را ملاقات کند که او را از تنهایی دربیاورند، تصمیم به سفر نمی گیرد. در مورد تنها سفر کردن نکات بسیار خاصی وجود دارد، چیزهایی که تنها آن دسته از افرادی که به تنهایی سفر کرده اند قادر به درک آنها می باشند.

جهانگردی

یاد گرفته اید که به چندین زبان مختلف سلام و احوالپرسی و تشکر کنید؟

توانایی برقراری ارتباط به چندین زبان مختلف یکی از بهترین مهارت هایی است که به عنوان یک جهانگرد می توانید داشته باشید. این در حالیست که بیشتر افراد تنها به یک یا دو زبان صحبت می کنند و در جهان کنونی امروز نیز بیش از 6000 زبان گفتاری مورد استفاده وجود دارد که از میان آنها 23 زبان توسط نیمی از جمعیت جهان به کار گرفته می شود.

هنگام سفر به کشوری که به زبان مادری آنها سخن نمی گویید، بهترین کار این است که حداقل گفتن سلام، خداحافظ و متشکرم را در زبان آنها یاد بگیرید. البته هر چه بیشتر یاد بگیرید قدر مسلم بهتر است اما گفتن سلام و احوالپرسی ابتدایی بسیار مورد توجه مردمان آن کشور قرار خواهد گرفت و این یکی از مواردی می باشد که تنها گردشگران واقعی از آن اطلاع دارند.

 

از پانتومیم برای برقراری ارتباط بهره برده اید؟

در راستای مورد قبلی، گردشگران واقعی در کشوری که به زبان آنها صحبت نمی کنند از زبان ایما و اشاره نیز بهره می گیرند. در موقعیت هایی که امکان برقراری ارتباط به صورت کلامی نیست، استفاده از حرکت دستان، حالات چهره با اغراق شدید یا بازی کردن صحنه ای که در ذهن دارید می تواند به شما کمک شایانی کند. شاید انتظار نداشته باشید اما آدم های زیادی هستند که در حل معما بسیار مهارت دارند.

کلکسیونی از سیم کارت کشورهای مختلف را جمع کرده اید؟

یک جهانگرد واقعی می داند که بدست آوردن سیم کارت کشور مقصد، خط تلفن و بسته ی اینترنتی کار ساده ای است. تلفن همراه برای اهداف مسیریابی (گوگل مپس)، برقراری ارتباط با دوستان جدید یا افرادی که برنامه ی ملاقات با آنها دارید و همچنین در شرایط اضطراری بدون دسترسی به WiFi می تواند بسیار کارآمد باشد. بیشتر اوقات خرید سیم کارت و بسته ی اینترنتی از یک مغازه ی مناسب، زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

جهانگردی

خلاف باورهای موجود، از مکانی خاص دفاع کرده اید؟

به عنوان یک جهانگرد واقعی، شما باید بهتر از هر کسی بدانید که تنها گردشگران غیر واقعی بدون اینکه از جایی دیدن کنند تمام صحبت ها و باورهای موجود درباره ی آن را بدون ذره ای شک می پذیرند. کامنت های غالب در این باره می تواند بدین شکل باشد: «این مکان بسیار خطرناک است، مردم آن کشور از گردشگران متنفرند یا در فلان مکان از شما دزدی می شود یا حتما بیمار می شوید. در چنین شرایطی شما به عنوان کسی که از غلط بودن این باورها آگاهی دارد، وارد مکالمه شده و از آن کشور دفاع می کنید.

ثابت کرده اید که «رسانه ها» اشتباه می گویند؟

رسانه ها ممکن است به همه ثابت کرده باشند که این دنیا جای ترسناک و خطرناکی است و هر انسانی تهدیدی برای شما محسوب می شود، اما شما می دانید که این گفته ها تا چه حد با واقعیت تفاوت دارند. درست است که آدم های بدی وجود دارند که هر روزه در سرتیتر خبرها دیده می شوند اما مابقی انسان های کره ی زمین را نمی توان به این موضوع نسبت داد. حتما تا الان متوجه شده اید که بیشتر مکان ها، بیشتر از جایی که شما آن را خانه می نامید خطرناک نیستند.

متاسفانه، این امکان وجود دارد که شما در زمان نامناسب در مکانی نامناسب باشید اما به عنوان یک جهانگرد واقعی باید بدانید که مکان و زمان اشتباه می تواند تنها چندین قدم از درب منزل شما فاصله داشته باشد. در حالیکه بیشتر افراد در حباب ترسی که رسانه ها ساخته اند به سر می برند، شما مشغول تجربه ی شگفتی های دنیا خواهید بود.

آنقدر در دریا جلو رفته اید که ساحل دیگر در دیدرس شما نباشد؟

نویسنده ی معروف فرانسوی آندره ژید زمانی گفته است: «هیچ کس نمی تواند اقیانوس های جدید را کشف کند مگر اینکه شجاعت آن را داشته باشد که در آب های بیکران بدون دیدرسی به ساحل جلو رود. هرچند این مسئله از نقطه نظر فلسفی درست است اما در حقیقت به این موضوع اشاره دارد که اگر از محدوده ی آسایش خود خارج نشویم نمی توانیم دنیای درون و بیرون خودمان را کشف کنیم. یک جهانگرد واقعی به این موضوع آگاه است و چنین تجربه ای را نیز پشت سر گذاشته است.

شب را در خیمه، چادر یا کامیون به صبح رسانده اید؟

البته منظور ما هر جایی غیر از هتل، هاستل و خانه است.

شاهد یک پدیده ی طبیعی بوده اید؟

زمین، پدیده های طبیعی خارق العاده ای برای ارائه به مشتاقان خود دارد. یک جهانگرد واقعی می داند که باید به بالا، اطراف و لایه های زیرین نگاهی بیندازد تا معجزات پنهان دنیای طبیعی را مشاهده کند. پدیده های طبیعی مانند نورهای شمالی در نروژ، پلانکتون های نورانی در تاسمانی و پدیده ی جزر و مدی در رودخانه ی آمازون تنها تعدادی از این شگفتی ها هستند که به جهانگردان واقعی برای کاوش بیشتر انگیزه می دهند.

جهانگردی

علاقه ای شدید به چشیدن غذاهای کشوری که به آن سفر می کنید داشته اید؟

یک جهانگرد واقعی به هر کجا که سفر کند، به دنبال چشیدن غذاهای سنتی آن خواهد بود و حتی زمانی که از سفر نیز بازگردد سعی می کند که در اطراف خود رستوران هایی پیدا کند که غذاهایی مشابه آنچه در سفر چشیده را ارائه می دهند و یا حتی سعی می کند که نمونه ی آن را خودش در منزل تهیه کند.

جهانگردی

رفتاری جدید که در سفرهایتان آموخته اید را به روتین زندگی تان اضافه کرده اید؟

جهانگردان واقعی پس از گذراندن زمان زیادی در فرهنگ های دیگر و در آغوش کشیدن شیوه های مختلف زندگی، معمولا آن رفتارهایی را که به زندگی آنها معنای بیشتری می دهد یا مفید هستند را به برنامه ی روزانه ی خود اضافه می کنند. این موضوع می تواند مختص مواردی همچون مدیتیشن صبحگاهی، تمرینات یوگا روزانه، چای بعدازظهر و ... باشد.

جهانگردی

date_range یکشنبه 21 آبان 1396 remove_red_eye 2710 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09336662081
03136662084
پرواز خارجی
09336662081
03136662081
اتوبوس
09336662081
09336662081
هتل داخلی
09336662081
03136662081
تور داخلی
09336662081
03136662081
تور خارجی
09336662081
03136662081
ثبت نظر
chat 0