{{ctrl.notification}}
بهترین جاذبه های ایران برای گذراندن شب یلدا

سفر به بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا

با پایان یافتن ماه آذر و شروع دی به شبی می رسیم که برای بسیاری از خانواده های ایرانی، پر اهمیت است. شب یلدا از جمله شب های به یاد ماندنی است که تمام فامیل و خانواده به دور هم جمع شده و آداب شب یلدا را انجام می دهند. با این حال، در سال های اخیر، بسیاری از خانواده ها به دنبال بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا هستند تا متفاوت ترین شب یلدایشان را سپری کنند. در این مطلب، شما را با بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا آشنا می نماییم. شاید با این اطلاعات بتوانید شبی متفاوت تر از شب های یلدای سال های گذشته تان را تجربه کنید. برای شب یلدا نیز می توانید به مناطق مختلف ایران، سفر کنید.

شب یلدا را کجای ایران جشن بگیریم؟ 

برای شب یلدا تورهای متفاوتی در ایران برگزار می شود. یکی از بهترین تورها برای گذراندن شب یلدا سفر به مناطق کویری ایران و گذراندن شب در میان آسمان پر ستاره است. می توان کویرهای ایران را جزو بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا دانست. زیباترین شب ها را می توان در کویر تجربه کرد. بودن در میان مردمان محلی، شب نشینی در حاشیه کویر به همراه خوردن هندوانه و آجیل و شنیدن موسیقی های محلی لذت شب یلدا را چندین برابر می نماید. بهترین خاطره ها در این فضاها ساخته می شوند.

آژانس های مختلفی در شهرهای ایران به برگزاری تور در شب یلدا می پردازند. با آگهی از برنامه های آن ها، می توانید تور مورد نظرتان را انتخاب کرده و شبی پر خاطره برای خود بسازید. شرکت در این تورها به همراه خانواده را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کویرهای ایران

کویر مصر، کویر مزینان، کلوت های شهداد و در مجموع شهرها و روستاهای حاشیه کویر ایران همانند روستای مشهور مصر، بهترین مکان ها برای برگزاری شب یلداست. اگر نمی خواهید در تور شرکت کنید، می توانید با ماشین شخصی خودتان به این منطقه ها سفر کرده و در مراسم هایی که در این مناطق برگزار می شود، شرکت نمایید. تنها حواستان را جمع کنید که خوراکی ها، غذاها و آجیل و میوه شب یلدا را به همراه داشته باشید. اگر چه در مقصد هم می توانید مواد غذایی مورد نظرتان را خریداری کنید، با به دلیل شلوغ شدن بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا شاید مواد غذایی تمام شود. شما هم که نمی خواهید شب یلدا را بدون آجیل ها، میوه ها و غذاهای مخصوص شب یلدا سپری کنید!

اگر قصد اقامت شب در این مکان ها را دارید، سعی کنید از قبل محل اقامتتان را هماهنگ نمایید. با این حال، چندان نگران نباشید، چرا که در این مکان ها مخصوصا روستاهای نزدیکی کویر مصر یا کویر مزینان، اقامتگاه های بسیاری وجود دارند که می توانید شب را در آن ها سپری کنید. به عنوان مثال، روستای هد در جندق استان اصفهان یکی از بهترین اقامتگاه ها و شب نشینی به دور آتش را دارد. از شهرهای کویری که مراسمات شب نشینی زیبایی به دور آتش به همراه موسسیقی سنتی برپا می نماید، روستای میبد و عقدا است. در کنار جاذبه های تاریخی همچون نارین قلعه، چاپارخانه، یخچال خشتی و محله های قدیمی می توانید اقامتگاه های سنتی خوبی پیدا کنید. شب خود را در این مکان ها با حافظ خوانی و شب چره دلنشین تر نمایید. خوردن غذاهای محلی منطقه ای که وارد ان شده اید را بسیار به شما پیشنهاد می دهیم.

جنگل های ایران

سفر به مناطق جنگلی در تعطیلات شب یلدا و بودن در میان مردم گیلان، مازندران و گلستان حال و هوایی متفاوت از کویر دارد. تجربه شما در میان جنگل، متضاد آن تجربه ای است که در شب یلدای کویر دارید. جنگل های ایران همانند سیاهکل و جاذبه های نزدیک بندر انزلی، یکی از بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا هستند. آوای موسیقی گیلانی، پیاده روی در میان جنگل، مراسم حافظ خوانی و خوردن انواع غذاهای شمالی، بازدید از جاذبه هایی همچون کاروانسرای تی تی، بودن در کنار آبشارهای زیبا و حتی خودرن چای محلی در میان مزارع کشت چای شمال، تنها تعداد محدودی از جاذبه های شب یلدای شمال کشورمان برای مردم، گردشگران و خانواده های مهمان هستند.

خانه پدر بزرگ و مادربزرگ

هر چند در ایران جاذبه های طبیعی و شهری بسیاری وجود دارد که می توان بلندترین شب سال را در آنجا گذراند و تجربه ای منحصر به فرد داشت اما خانه بزرگ فامیل همانند خانه پدربزرگ و مادربزرگ تجربه دیگری است. شاید جمع شدن همه فامیل را در خانه بزرگ فامیل را بتوان جاذبه ای فرهنگی دانست. بودن در میان خانواده های ایرانی در شب یلدا حتی برای گردشگران خارجی نیز، بسیار هیجان انگیز و جالب است. بنابراین از بهترین جاذبه های ایران برای شب یلدا را، بودن در جمع خانواده و جمع شدن فامیل در کنار یکدیگر نام می بریم.

در هر استانی مادران هرخانواده ای در شب یلدا به پخت غذاهای محلی می پردازند. پدران مواد غذایی مورد نیاز را تهیه می نمایند. کوچکترها به همراه بزرگترها به تزئین سفره شب یلدا می پردازند و گاهی شاهد رقابت در زمینه زیباترین سفره های شب یلدا هستیم. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای کوچکترها قصه می خوانند. خواندن آیات قرآن و کتاب حافظ نیز از قلم نمی افتد.

 

date_range جمعه 09 آذر 1397 remove_red_eye 2770 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09336662081
03136662084
پرواز خارجی
09336662081
03136662081
اتوبوس
09336662081
09336662081
هتل داخلی
09336662081
03136662081
تور داخلی
09336662081
03136662081
تور خارجی
09336662081
03136662081
ثبت نظر
chat 0