{{ctrl.notification}}
مالدیو، بهشت روی زمین

مالدیو کشور جزیره هاست. 1192 جزیره در آب‌های اقیانوس هند گرد هم جمع شده و کوچک ترین کشور آسیا را شکل دادند جزیره هایی که به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می‌شوند در فاصله های نزدیک به هم را در پهنه آبی به وسعت ۹۰ هزار کیلومتر مربع پراکنده شدند اما کل مساحت خشکی آن ها ۲۹۸ کیلومتر ۱۳ شهر تهران از بانه ۹۲ هزار جزیره جمهوری مالدیو ۲۸۸ دارای اقامتگاه گردشگری از بزرگترین جزیره مالدیو پنج کیلومتر مربع مساحت دارد و تنها جزیره این کشور مساحت بالغ بر ۲ متر مربع دارد تقریباً معمول ترین راه سفر به مالدیو دیدار با جزیره های بی نظیر آن سوار شدن به هواپیما در فرودگاه بین المللی آن مالی است و درست از همان لحظه است که دیدن هرگونه و زیبایی مورد انتظار کرمانشاه آغاز خواهد شد.

مالدیو بهشت روی زمین

اگر به جزایر توریستی مالدیو سفر کنید ارتباط چندانی با مردم این کشور نخواهد داشت چرا که کارکنان هتل ها خارجی هستند اما در جزیره های مسکونی مادی فرهنگی متاثر از فرهنگ دو همسایه است این کشور یعنی هند و سریلانکا را خواهید دید که مردم شبا کشاورزی ماهیگیری کشتی سازی و البته توریست اقتصادشان را رونق می دهند.

آیا میدانید مالدیو علاوه بر اینکه کوچکترین کشور آسیایی است ، کم جمعیت ترین کشور این قاره نیز محسوب میشود، آیا میدانید مالدیو، کم ارتفاع ترین کشور جهان است. با توجه به پدیده گرم شدن زمین و ذوب شدن یخ های قطبی و بالا آمدن آب اقیانوس ها گفته می شود که این کشور جزیره ای تا سال ۲۰۵۰ زیر آب می‌رود. زمین های این کشور به طور میانگین یک و نیم متر از سطح دریا ارتفاع دارند و ارتفاع بلندترین نقطه آن نیز ۴/۲ متر است.

مالدیو بهشت روی زمین

آیا می دانید دریانوردان قدیمی ایرانی و عربی این کشور را دیباجات یا دیبجات می‌گفتند و نقشه های قدیمی نیز به همین نام ثبت شده است. آیا میدانید دیباجات دیروز و مالدیو امروز را در قدیم جزایر پول نیز می نامیدند، زیرا مقادیر زیادی از صدف نرم تن کوری که خرمهره نامیده می‌شده در گذشته به عنوان پول بین المللی به کار می رفته است را از آنجا به دست می‌آوردند.

می‌دانید بنابر روایات تاریخی روحانی ایرانی به نام یوسف تبریزی مردم مالزی را مسلمان کرده، پیشینه اسلام در این کشور به سده ۱۲ میلادی برمی‌گردد.

مالدیو و خوراک

ماهی غذای اصیل در سفر مالدیو است . مردم این کشور برای صبحانه ، ناهار ، شام و میان وعده و برای هر منظور و مناسبتی غذایی دارند که با ماهی درست می شود از میان آنها می‌توان به ماس هونی، فیهونوماس، باجیا، گولا، کیمیا و بامبوکی لو هیتی اشاره کرد.

در واقع در هر یک از جزیره های اقیانوس هند می توانید یکی از بهترین ماهی های عمرتان را سفارش دهید، از سوی دیگر وجود گردشگران، ایجاد رستوران های بین المللی متعدد را نیز اجتناب ناپذیر کرده است. در این رستوران ها غذاهای تایلندی، هندی، ایتالیایی، اندونزیایی، امریکایی و غذای سایر ملیت ها نیز سرو شود.

رستوران های مالدیو غالبا به صورت رو باز و در سواحل پراکنده اند و غذا را همراه با اجرای زنده موزیک های بین المللی سرو می کنند. چایخانه های سنتی نیز در مالدیو از پاتوق هایی هستند که معمولا منوی متنوع، تهویه مطبوع و سرویس دهی عالی دارند. ذائقه غذایی این کشور متاثر از سریلانکا و هند است. از این رو خوراک ها در مالدیو، گرم، تند، ممزوج با ادویه جات مختلف و البته همراه با نارگیل است.

مالدیو

مالدیو و خرید

محبوب ترین سوغاتی های مالیدیو تی شرت های رنگارنگ ،دامن های لنگی ، لباس های کتانی، صنایع دستی ظریفی که از نارگیل و چوب ساخته شده اند ، اجناس ساخته شده از مرجان های دریایی، لیف های بافته شده از پوست نارگیل و شیرینی محلی باندی که از نارگیل درست میشود هستند . که بیش از هر جایی می توان آنها را در فروشگاه های خیابان های چاندانه، فاربدهی و ارکید ماله پیدا کرد. خروج اجناسی که با لاک لاک پشت ، مروارید و صدف درست شده اند از کشور مالدیو ممنوع است.

وقتی از شهرهای مالدیو سخن می گوییم ، در حقیقت از  جزیره کوچکی حرف بزنیم که دور تا دورشان را آب گرفته و پر از نارگیل، ارزن ، سیب زمینی شیرین و میوه‌جات هستند، سواحلشان شنی و به سفیدی برف است و مردآب های زلال و کم عمق به رنگ فیروزه ای دارند. برخی از جزیره های مالدیو، تمام این نعمات را در خدمت صنعت توریست گرفته و به مقصد دوست داشتنی برای سفر تبدیل شده اند. اینها همان ۸۸ جزیره‌ای هستند که برای مقاصد گردشگری مهیا شده‌اند. تایلند و پارادایس آیلند یا  جزیره های بهشت گونه مالدیو هستند. این دو جزیره مانند سایر جزیره های گردشگری ، هتل های مختص به خود و ویلاهای اختصاصی روی آب دارند، هتل هایی که در نوع خود از بهترین ها هستند، امکانات و برنامه های کاملی از غواصی و  حباب سازی برای کودکان گرفته تا مسابقات بادبانی، اسکی روی آب ، کلک سواری، شنا و سایر تفریحات را فراهم می آورند.

اگر خوش شانس باشید می توانید پدیده نادر بیولومینسانس (تولید خود به خودی نور توسط موجود زنده ) را نیز در موجهای درخشان سواحل مالدیو ببینید. البته بهترین زمان برای این دیدارها تابستان آفتابی است. در این فصل دریا صاف است و از داخل قایق ها می توان با وضوح بهتری دنیای درون آب ها را کنکاش کرد.

 

date_range دوشنبه 03 دی 1397 remove_red_eye 5068 بازدید favorite_border 0 chat 0
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09336662081
03136662084
پرواز خارجی
09336662081
03136662081
اتوبوس
09336662081
09336662081
هتل داخلی
09336662081
03136662081
تور داخلی
09336662081
03136662081
تور خارجی
09336662081
03136662081
ثبت نظر
chat 0