{{ctrl.notification}}
نوبت سفارت فرانسه

نوبت سفارت فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای اروپای غربی است که بالغ بر 65 میلیون جمعیت دارد و با آب و هوایی معتدل و چهار فصل هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب می نماید. همین مسئله باعث شده تا متقاضیان دریافت نوبت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شینگن این کشور خوش آب و رنگ  به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. نکته اینجاست که متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای فرانسه همچون سایر کشورهای اروپایی حوزه شینگن باید به سراغ کارگزاری VFS Global بروند. برای دریافت نوبت سفارت فرانسه نیاز به دقت و آگاهی کافی می باشد، دپارتمان ویزای مجموعه تکاگشت با سالها تجربه و ارتباطات ویژه دریافت نوبت سفارت فرانسه را برای مسافرین عزیز هموار نموده است. با توجه به اهمیت این موضوع برای متقاضیان در نظر داریم توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

نوبت سفارت فرانسه

 

اطلاعات کاملی از سفارت فرانسه

برای اینکه به سفارت فرانسه مراجعه کنید، باید به یکی از قدیمی ترین و معروف ترین خیابان های تهران یعنی جمهوری، خیابان نوفل لوشاته بروید. سفارت طی روزهای یکشنبه تا پنجشنه از ساعت 7.30 تا 20.00 به استثنای تعطیلات ذکر شده در سایت سفارت فرانسه آماده رسیدگی به امور مهاجران است همچنین این امکان برای متقاضیان ایرانی وجود دارد که از روزهای چهارشنبه از ساعت 10 صبح الی 12 نسبت به دریافت ویزای خود اقدام نمایند. هر چند که این مکان تا زمانی که تمامی خدمات متقاضیان به شرکت VFS سفارت فرانسه واگذار شود فعال بوده است. در واقع امروزه سفارت فرانسه تنها امور مرتبط با ویزای فرانسه طولانی مدت (حداقل 90 روز) و همچنین ویزای مرتبط با همسر فردی با تابعیت فرانسوی، متقاضیان با پاسپورت خدمات و دیپلماتیک، متقاضیان خدمات و چاپ پزشکی رسیدگی می کنند. هر چند راه دیگری برای ورود به سفارت فرانسه نیز وجود دارد.

 به عبارت بهتر با توجه به اطلاعاتی که در سایت سفارت فرانسه منتشر شده، افرادی که نتوانسته اند در شرکت VFS سفارت فرانسه به موفقیت دست پیدا کنند، این امکان برای آنها وجود دارد که درخواست خود را در طی روزهای دوشنبه از سایت 30/8 تا 30/11 به بخش ویزای شینگن سفارت ارائه دهند. برای انجام این‌کار، تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق آدرس ایمیل visas.teheran@diplomatie.gouv.fr پیش از حضور در محل سفارت الزامی است.

نوبت سفارت فرانسه

ویزای شینگن

ویزای شینگن در واقع برگه ایست که اجازه ورود افراد به محدوده کشورهای شینگن را برای کوتاه مدت و موقت صادر می کند. افرادی که موفق به دریافت این روادید می شوند به هیچ عنوان اجازه اشتغال ندارند اما این امکان برای انها فراهم شده که به صورت آزاده در این مناطق تردد نمایند. با روادید شنگن حداکثر مدت اقامت 90 روز می باشد که از تاريخ اولین ورود به منطقه شنگن تا مدت شش ماه معتبر می باشد. اين نوع رواديد با اعتبار یک، دو و يا چند بار ورود صادر مي شود. برای دریافت و اخذ ویزای شینگن متقاضیان در ابتدا باید کشوری را به عنوان مقصد اصلی سفر خود تعیین نموده و به سفارت آن مراجعه نمایند. در صورتی که مقصد اصلی افراد مشخص نباشد آنها باید برای درخواست روادید به سفارت كشوري مراجعه نماید كه قصد دارد از مرز آن كشور وارد محدوده شینگن شود.

مدارک لازم جهت دریافت نوبت سفارت فرانسه

هر چند در زمان دریافت نوبت سفارت فرانسه و همچنین اخذ ویزای شینگن، نیاز به مدارک دیگری پیدا نخواهید کرد، اما با توجه به اینکه آفیسرهای پرونده با دقت بسیار بالایی، پرونده های متقاضیان ایرانی را مورد بررسی قرار می دهند و احتمال ارائه اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری وجود دارد از همین رو در اختیار داشتن سایر مدارک در زمان حضور در شرکت VFS سفارت فرانسه امری ضروری به حساب می آید. این مدارک عبارتند از:

  • پرینتی از نامه تایید تعیین وقت فرانسه
  • فرم تکمیل شده به انگلیسی درخواست ویزا همراه با تاریخ و امضا
  • عکس بیومتریک قطع پاسپورت به تعداد 2 عدد
  • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار از زمان برگشت از فرانسه و حداقل دو صفحه خالی
  • شرح کامل کتبی قصد از سفر یا مهاجرت به فرانسه
  • رزرو بلیط رفت و برگشت
  • بیمه نامه سلامت برای کل مدت ویزا با ذکر کشورهای تحت پوشش
  • اسناد و مدارک اسکان نظیر رزرو هتل و یا دعوتنامه برای کل مدت ویزا
  • پرینت حساب بانکی، حساب پس انداز، فیش حقوقی، جواز، رسید مالیاتی، سند ملکی و دیگر اسناد تمکن مالی
  • رسید پرداخت هزینه خدمات سفارت فرانسه

 نوبت سفارت فرانسه در اصفهان

شرکت VFS سفارت فرانسه

همانطور که گفته شد در طی سال های گذشته شرکت VFS سفارت فرانسه به صورت مشترک به امور مرتبط با مهاجرین رسیدگی و خدمت رسانی می کند. این شرکت خدمات گسترده ای از جمله نوبت سفارت فرانسه، ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و خانوادگی را تحت پوشش خود قرار داده است. لازم به ذکر است که این شرکت درخیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران قرار دارد و  به استثنای روزهای جمعه و شنبه همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به فعالیت می ‌پردازد. در واقع افراد زمانی به مراجعه به شرکت VFS سفارت فرانسه نیاز پیدا خواهند کرد، که از سایت سفارت فرانسه، به صورت آنلاین تعیین وقت کرده باشند و برای انجام اموری نظیر مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و برای اخذ پاسپورت از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به این مرکز مراجعه کنند.

تعیین وقت سفارت فرانسه VFS

در وهله اول باید بدانید که تعیین وقت سفارت فرانسه VFS، به صورت آنلاین و تنها از طریق وب سایت این سفارت صورت می گیرد. برای آشنایی بیشتر باید بدانید که متقاضیان باید در ابتدا به سراغ گزینه my account رفته و حساب کاربری مجزایی را برای خود راه اندازی نمایند. پس از انجام این کار با چهار گزینه روبرو خواهند شد که شامل اطمینان از نیاز داشتن به گرفتن ویزا (Do you need a visa)، ساختن حساب کاربری و پر کردن فرم درخواست ویزا (Start your visa application)، تقاضای تعیین وقت سفارت فرانسه (Submit your application) و پیگیری وضعیت پرونده و انجام مراحل نهایی (Track your application) می باشد. نکته ای که در این راستا با آن روبرو خواهید شد این است که با کلیک بر روی گزینه اول Do you need a visa، ابزار Visa Wizard برای شما به نمایش در خواهد آمد.

 این ابزار نوعی پرسشنامه محسوب می شود که افراد باید آن را پس از تکمیل، به همراه لیستی از مدارک، هزینه ها و مشخصات خود برای تعیین وقت سفارت فرانسه VFS پرینت گرفته و ضمیمه پرونده خود نمایند.

مسافرین عزیز برای دریافت نوبت سفارت فرانسه در اصفهان و حتی اخذ ویزای شنگن در اصفهان می توانند با تماس یا مراجعه با کارشناسان ما این مسیر را به راحتی طی نمایند.

date_range چهارشنبه 06 شهریور 1398 remove_red_eye 4667 بازدید favorite_border 0 chat 5
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09336662081
03136662084
پرواز خارجی
09336662081
03136662081
اتوبوس
09336662081
09336662081
هتل داخلی
09336662081
03136662081
تور داخلی
09336662081
03136662081
تور خارجی
09336662081
03136662081
ثبت نظر
chat 5
مصطفی یارمحمدی :

سلام و احترام نوبت سفارت فرانسه در اصفهان هم انجام میدین؟

مدیر سایت :

سلام دوست عزیز بله نوبت سفارت فرانسه از اصفهان هم انجام می شود

حسین جباری :

سلام مدارک لازم برای سفارت فرانسه چیست؟

مدیر سایت :

سلام و درود مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرانسه در مقاله قید شده است

صابر یوسفی :

سلام سوال: ویزای فرانسه جز شنگین حساب میشه؟ میشه با این ویزا به آلمان هم سفر کرد؟

مدیر سایت :

سلام دوست من بله فرانسه عضو پیمان شنگن هست و میتونید با این ویزا به به آلمان سفر کنید

معین :

سلام نوبت سفارت فرانسه برای آخر سپتامبر میخام ممکن هست؟

مدیر سایت :

دوست من سلام همکارن ما در اولین فرصت با شما تماس میگیرند

محمد رصا ارداقی :

سلام وقت بخیر می خواهم اقدام کنم برای ویزای فرانسه