{{ctrl.notification}}
تور یزد از اصفهان

تور یزد از اصفهان

شهر یزد از برجسته ترین شهرهای تاریخی و باستانی ایران زمین می باشد که پیشینه تارخی این شهر باعث شده این شهر را اولین شهر خشتی ایرلن و رتبه دوم شهرهای تاریخی جهان را داشته باشد.این شهر در سازمان یونسکو ثبت جهانی شده است از بابت بناهای جذاب خشتی و بادگیرهای زیاد و جذاب. البته به شهر یزد شهر بادگیرها نیز گفته می شود، این شهر دارای بادگیرها و قنات های بسیار زیاد می باشد که همگی از جاذبه های توریستی شهر یزد هست. در این شهر زیبا می توان غرق در تاریخ شد و زیبایی های این شهر بین المللی را تماشا نشست. شهروندان اصفهانی در فاصله ایی نزدیک به شهر یزد می توانند به این شناسنامه تاریخی ایران زمین سفر کنند و برای این سفر می توانند تور یزد از اصفهان را تهیه کنند. ما در این مقاله قصد داریم شمارا جذابیت های تور یزد از اصفهان آشنا کنیم تا برای سفر به شهر یزد بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

تور یزد از اصفهان

 

یکی از جاذبه هایی بسیار دیدنی در تور یزد از اصفهان بازدید از مسجد جامع یزد می باشد، مسجد جامع یزد از برجسته ترین آثار معماری ایرانی اسلامی می باشد این مسجد زیبا به مانند صدفی است در دل مروارید کویر و در سال مسافرین زیادی از آن بازدید می کنند . مسجد جامع شهر یزد طی صد سال و در سه دوره تاریخی بنا شده است. مزیت رقابتی این مسجد نسبت به مساجد تاریخ دیگر سردر زیبا و کاشیکاری های منحصر به فرد این مسجد می باشد. این جاذبه گردشگری بین المللی ایران و یزد در سال 1313 شمسی در لیست آثار میلی ایران به ثبت رسیده و ساعات بازدید از آن 8 الی 19 می باشد.

تور یزد از اصفهان

از گشت های دیگری که در تور یزد از اصفهان مورد توجه شما قرار خواهد گرفت بازدید از میدان وقت الساعت می باشد. این میدان مزین شده است به یکی از تاریخی ترین برج ساعت های جهان. بنای این برج ساعت به زمان قاجاریه باز می گردد و خطوط آیه های قرآنی و کاشیکاری ها از زیبایی های بصری این بنای توریستی می باشد. سازنده این برج ساعت قدیمی ابوبکر یکی از ماهرین ساخت ساعت انجام شده است و در تور یزد مسافرین می توانند از این جاذبه توریستی بازدید کنند.

میدان امیرچخماق یزد یکی از اصلی ترین میدان های شهر تاریخی یزد می باشد که در تور یزد از اصفهان مورد اقبال مسافرین عزیز واقع می شود. این جاذبه تاریخی در یزد مربوط به قرن 9 هجری و دوره تیموریان است و سازنده آن امیرجلال لادنی چخماق بوده است. این میدان وسیع محل گردهمایی اهالی شهر یزد نیز می باشد.

تور یزد از اصفهان

یکی دیگر از نقاط توریستی شهر خشتی یزد باغ دولت آباد است. این باغ وسیع در شهر یز جز نه باغ ایرانی است که توسط سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. در این باغ زیبا بلندترین بادگیر جهان قرار گرفته است و از نظر معماری بسیار فاخر می باشد. وسعت باغ دولت آباد یزد در حدود شش هکتار است و 260 سال قدمت تاریخی دارد. این باغ چنان سبز و روح بخش است که شما با بازدید از این باغ اصلا احساس حضور در یک شهر تاریخی را نمی کنید. این جاذبه ملی نیز در لیست گشت های تور یزد از اصفهان نیز قرار دارد.

در شهر یزد خانه های سنتی فراوانی وجود دارد، خانه هایی با حیاط اندرونی و حجابی مثال زدنی، اما یکی از این خانه های تاریخی که در تور یزد از اصفهان مورد بازدید قرار می گیرد خانه تارخی لارهای می باشدکه در حدود 150 سال قدمت بنا دارد. همانطور که از اسم این خانه مشخص است این خانه مربوط به ساکنین شهر لار در استان فارس است که 270 سال قبل برای تجارت عازم شهر یزد شده اند. این اثر فاخر تاریخی در سال 1375 در فهرست آثار ملی قرار گرفت.

آتشکده بهرام از آثار بسیار بینظیر شهر تاریخی یزد می باشد ، آتشی که 1500 سال است خاموش نشده و محلی برای نیایش زرتشیان می باشد. البته بازدید از این آتش 1500 ساله از پشت شیشه برای مسافرین تور یزد از اصفهان امکان پذیر می باشد.

تور یزد از اصفهان

بازار و حمام خان نیز از مواردی است که در تور یزد از اصفهان مورد بازدید قرار می گیرد ، مجموعه ایی بی نظیر که در لیست گشت های شهر یزد می باشد و بایستی هر توریستی از آن بازدید کند، بنای این مجموعه به زمان ناصرالدین شاه باز می گردد و بازار این بنا طولانی ترین بازار شهر یزد می باشد. تمامی مصالح این بنای فاخر از خشت و گل می باشد. این بنای ارزشمند در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته است.

یکی از خانه های تاریخی دیگر که مربوط به 120 سال گذشته است که به مالکیت آقای شیرازی می باشد و تجار قدیمی شهر یزد بوده است خانه ملک التجار است که به پاس خدمات این تجار از طرف ناصرالدین شاه به او داده شده است.این اثر فاخر تارخی دارای اتاق های انبوه و دارای نقاشی های دیواری و سقفی زیادی می باشد که به مدت 10 سال طراحی این آثار نقاشی زمان برده است. این خانه تارخی با کاربری هتل امروزه مورد استفاده مسافران قرار می گیرد و اولین هتل خشتی جهان می باشد.

شما مسافرین عزیز برای اطلاع از قیمت تور یزد از اصفهان بایستی با مشاورین و کانترهای فروش این دفتر تماس حاصل فرمایید.

 

 

date_range شنبه 09 شهریور 1398 remove_red_eye 4109 بازدید favorite_border 0 chat 2
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09336662081
03136662084
پرواز خارجی
09336662081
03136662081
اتوبوس
09336662081
09336662081
هتل داخلی
09336662081
03136662081
تور داخلی
09336662081
03136662081
تور خارجی
09336662081
03136662081
ثبت نظر
chat 2
ساناز :

سلام قیمت تور یزد از اصفهان رو میشه بفرمایید؟

مدیر سایت :

سلام به زودی کارشناسان فروش ما در مورد قیمت تور مشهد با شما تماس می گیرند

سما :

سلام آیا تور یزد برای تابستان هم دارید؟

مدیر سایت :

سلام دوست عزیز این تور برای تابستان برگزار می شود منتهی بصورت انفرادی تورهای گروهی برای تابستان به بعد می باشد