{{ctrl.notification}}
شخصیت شناسی سفر

سفر و گردش یکی از ملزومات زندگی هر شخص می باشد. هر شخصی که قصد سفر و تفریح دارد سلیقه و روش خاصی برای اجرای آن دارد، عده قبل از سفر به مطالعه محل مورد نظر می پردازند و عده ایی دوست دارن حین سفر با شگفتی های مقصد روبرو شوند، عده ایی هتل های 5 ستاره لوکس را می پسندند و عده ایی اقامت در کمپ های توریستی را دوست دارند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد در مورد یک مقصد یکسان نظرات متفاوتی دریافت کرده باشید، مثلا ممکن است مسافری در مورد سریلانکانظری مثبت ارائه کند و مسافری دیگر نظری منفی. در زیر به شخصیت شناسی سفر می پردازیم و اینکه افراد دارای چه تیپ سفری می باشند.

مسافران ماجراجو

شخصیت شناسی سفر این نوع مسافران به این صورت است، مسافران ماجراجو در حقیقت روحیه کنجاوی و کشف موارد جدید را دارد، این مسافران به طبیعت بکر و موارد ناشناخته علاقه مند هستند. مثلا قایق سواری در رودخانه های  آمازون، قدم زدن در جنگل های بنف کانادا، بازدید از یخچال های طبیعی آلبرتا، سفر به کویر و تماشای ستارگان در شب و.... برای این تیپ از سفر شما می توانید به نپال، کانادا، هند، برزیل سفر کنید.

شخصیت شناسی سفر

مسافرین احساسی و رمانتیک

آیا تصور شما از سفر قایق سواری در ونیز، قدم زدن در سواحل آنتالیا، اقامت در هتل های لوکس به همراه همسرتان، تماشای برج ایفل بهمراه یارتان می باشد؟ اگر پاسخ مثبت است تیپ شخصیتی سفر شما رمانتیک و احساسی است. شما به سفرهایی علاقمن هستید که همواره همسر یا یاران و شخصی که به او علاقمند هستید کنارات باشید برای چینی سفری شما می توانید به ونیز، پاریس، نالدیو، پوکت سفر کنید.

شخصیت شناسی سفر

مسافران فرهنگی

مسافرانی هستند که با ورود به هر شهر و کشوری اولین چیزی که به سراغش می روند موزه ها، گالری ها، کتابخانه ها و مراکز فرهنگی می روند. این ها مسافرینی هستند که تمایل زیاد دارند تا با آداب و رسوم و فرهنگ مقصد آشنا شوند. تمایل بسیار به سبک معماری بناها و آثار تاریخی از ویژه گی های این نوع مسافرین است. اگر شما از این نوع مسافرین هستید می توانید به هند، ژاپن، استانبول و مصر و مراکش سفر کیند.

مسافرین هیجانی

این نوع مسافرین از همان دسته مسافرین ماجراجو می باشند اما با کمی ریسک پذیری بیشتر، آنها به دنبال آدرنالین و هجان در سفر هستند. آنها تمایل بسیار به اسکای واک ها دارند. در مناطقی نا امن و خطرناک قدم می زند. سفر به مناطقی از نپال، غنا، کلمبیا می تواند این نوع مسافرین را اغنا کند.

مسافرین شکم گرد

علاقه به غذا برای بسیاری از مسافرین وجود دارد، این مورد در سفر نقش به سزایی دارد. اگر با شنیدن نام یک مقصد اولین چیزی که به ذهن شما می رسد غذاها، رستوران ها و مراکز غذایی آن مقصد می باشد شما از جمله مسافرین شکم گرد هستید. اما در این بین افرادی هستند با ریسک پذیری پایین و ترجیح می دهند غذای خود را همراه داشته باشند و یا غذاهایی را مشابه با وطن خود استفاده کنند. اما در اصل باید بپذیریم که غذای هر شهری و تجربه خورد آن بخشی از لذت های یک سفر است. برای این منظور به ترکیه، ایتالیا، تایلند،هند و فرانسه سفر کنید.

شخصیت شناسی سفر

مسافرین طبیعت گرد

در باب مسافرین طبیعت گرد و شخصیت شناسی سفر آنها می توان گفت، عده ایی از مسافرین اقامت در دل طبیعت بکر و با سکوت و خلوت طبیعت را به اقامت در یک هتل 5 ستاره ترجیح می دهند، این دسته تمایل بسیار به کشف آنچه در طبیعت می گذرد دارند. این مسافرین روحیه ماجراجویی نیز دارند به همین خاطر نمی توان گفت هر مسافری مختص به طبقه خاصی است و شاید یک مسافر ترکیبی از چند نوع شخصیت باشد و یک مورد در آن پر رنگ تر باشد. مسافران طبیعت گرد از لحاظ تیپ شخصیتی مسافرین سختگیری نیستند و موارد را در طول زندگی آسان می گیرند. آنها به شدت توانایی حل مشکلات را دارا می باشند اگر شما یک مسافر طبیعت گرد هستید به نقاط مختلف کشورمان، به نپال به آفریقای جنوبی و به کانادا سفر کنید.

مسافرین لاکچری

البته که اکثر افراد تمایل دارند که یک بار هم که شده بلیط فرست کلاس گرفته، در بهترین هتل های دنیا اقامت کرده و در رستوران های مجلل غذا بخورند. پس در واقع می توان گفت این نوع شخصیت سفری در همه افراد پر رنگ می باشد. مقاصدی که برای این منظور می توان پیشنهاد کرد ، دبی، تایلند و مالدیو و جزایر سیشل می باشد.

date_range چهارشنبه 12 دی 1397 remove_red_eye 2790 بازدید favorite_border 0 chat 1
بخش
شماره موبایل
شماره ثابت
کانال تلگرام
پرواز داخلی
09336662081
03136662084
پرواز خارجی
09336662081
03136662081
اتوبوس
09336662081
09336662081
هتل داخلی
09336662081
03136662081
تور داخلی
09336662081
03136662081
تور خارجی
09336662081
03136662081
ثبت نظر
chat 1
محمد مرتضوی :

من که همیشه با همسرم سفر می کنم پایه و پر انرژی